fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Syreny z okazji rocznicy powstania - nie tylko w Warszawie

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Syreny alarmowe, z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostaną włączone nie tylko w Warszawie. Także w Szczecinie, Katowicach i innych miastach
Z okazji 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ze specjalnym apelem do warszawiaków zwróciła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich: "Apelujemy do wszystkich warszawiaków o wspólne i godne oddanie hołdu naszym Bohaterom, poprzez udział w uroczystościach upamiętniających ten powstańczy zryw."
"Niech 1 sierpnia o godzinie 17.00, syreny przypomną godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, a miasto niech zatrzyma się w ciszy, tak samo dumne jak 66. lat temu" - apeluje prezydent Warszawy.
Syreny zawyją także w innych miastach. 1 sierpnia o godz. 17.00, przeprowadzony zostanie ogólnokrajowy test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności
Będzie to równocześnie hołd oddany powstańcom.
W Szczecinie włączone zostaną wszystkie syreny alarmowe znajdujące się w mieście. Dźwięk syren rozlegać się będzie przez minutę.
Podobnie w Katowicach. Dla upamiętnienia obchodów rocznicy wybuchu powstania zostaną włączone wszystkie miejskie syreny. Będzie emitowany dźwięk ciągły, modulowany trwający jedną minutę – oznaczający ogłoszenie alarmu powietrznego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA