fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Gęściej na polskim niebie

O 5,4 proc wzrosła liczba podróżnych w polskich portach lotniczych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku
Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego polskie lotniska obsłużyły w okresie od stycznia do czerwca 9,1 mln pasażerów, to o 466 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
— Najlepiej radziły sobie porty regionalne takie jak Rzeszów Jasionka, gdzie ruch wzrósł o ponad 20 proc. czy Gdańsk, który obsłużył o 16, 9 proc. podróżnych więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku — mówi Katarzyna Krasnodębska, rzecznik Urzędu Lotnictwa cywilnego.
Łącznie porty regionalne obsłużyły 5, 2 mln pasażerów — o 7,3 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie roku ubiegłego. W tym samym czasie warszawskie lotnisko obsłużyło o 2,9 proc. osób więcej. Tym samym lotniska regionalne zwiększyły swój udział w rynku do 57,1 proc. z 56,3 proc. w całym roku 2009.
Liczba osób korzystających z usług linii lotniczych rośnie od końca 2009 roku. Tylko w czerwcu tego roku ruch w Polsce wzrósł o prawie 13 proc. W tym samym czasie na świecie prawie o 12 proc. — wynika z danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) — Należy się spodziewać, iż wysoka dynamika ruchu powinna się utrzymać także w całym trzecim kwartale tego roku — podsumowuje Krasnodębska.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA