fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Filmy tygodnia

Rocco i jego bracia
ARCHIWUM TV MAGAZYNU
[srodtytul]Rocco i jego bracia[/srodtytul]
Ten dramat Luchino Viscontiego jest psychologicznym studium relacji między braćmi oraz ich stosunków z matką. To także piękny, lecz zarazem okrutny obraz Mediolanu z lat 60. XX w. i ludności masowo napływającej tam z południa oraz panorama problemów społecznych, z jakimi borykały się wówczas północne Włochy. Po śmierci męża Rosaria (Katina Paxinou) z czterema synami: Simonem (Renato Salvatori), Rocco (Alain Delon), Ciro (Max Cartier) i Lucą (Rocco Vidolazzi) przenosi się z południa Włoch do Mediolanu w poszukiwaniu lepszego życia.
[i]Sobota | 20.00 | TVP Kultura ****
Dramat obyczajowy, Włochy, Francja 1960[/i]
[srodtytul]Spartan[/srodtytul]
David Mamet zbudował labirynt fałszywych intencji. Każdy oszukuje każdego, a scenarzysta i reżyser widza. Mistrzowsko miesza tropy, plus staje się minusem i na odwrót. A chodzi o rzecz niebagatelną – porwano córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co prawda od dawna przysparzała ojcu samych kłopotów, ale trudno byłoby jej nie szukać. W stan gotowości postawiono więc wszystkie służby specjalne, a misję jej odnalezienia powierzono doświadczonemu i niezwykle skutecznemu agentowi Scottowi (Val Kilmer). Mamet, zręcznie wykorzystując środki typowe dla kina akcji, nakręcił film o granicach lojalności.
[i]Sobota | 23.30 | TVP 2 ****
Thriller polityczny, USA 2004[/i]
[srodtytul]Sekretne życie pszczół[/srodtytul]
Gina Prince-Bythewood sfilmowała autobiograficzną powieść Sue Monk Kidd. Autorka wychowała się na amerykańskim południu, z którym problemy rasowe są nierozerwalnie związane. Dorastała w latach 60. XX w., w czasach rozwoju ruchu walczącego o prawa człowieka, i na kartach swojej powieści starała się to jak najlepiej odwzorować. Nastoletnia Lily żyje w poczuciu winy za śmierć matki. Kobieta zginęła od kuli wystrzelonej z pistoletu, który podczas kłótni rodziców czteroletnia wówczas dziewczynka podniosła z podłogi. Od tego czasu wychowuje ją ojciec i czarnoskóra gosposia.
[i]Niedziela | 20.00 | Canal+ ***
Dramat obyczajowy. USA 2008[/i]
[srodtytul]Wiosna 1941[/srodtytul]
Scenariusz dramatu Uriego Barbasha oparty jest na opowiadaniach Idy Fink, ocalonej z Holokaustu polskiej Żydówki, dziś pisarki, która, choć mieszka w Izraelu, tworzy tylko po polsku. Nigdy nie chciała wrócić do rodzinnego kraju, ale nieustannie powraca tam w swojej twórczości. „To nie jest historia Holokaustu. To historia ludzi, którzy w czasie wojny starali się pozostać istotami ludzkimi. To historia dwóch kobiet zakochanych w tym samym mężczyźnie. Opowieść o miłości, zdradzie, o wyborach moralnych, których trzeba dokonywać, o delikatności małżeństwa, a także o pojednaniu i wybaczeniu” – mówił Barbash.
[i]Wtorek | 21.00 | Canal+ ***
Dramat wojenny, Izrael, Polska, W. Brytania 2008[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA