fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Masz znajomych, masz tańsze studia

Darmowe laptopy i obniżki czesnego. Uczelnie niepubliczne przyciągają do siebie maturzystów.
Na państwowych uczelniach kończy się rekrutacja na studia dzienne. Tylko na UW miejsc zabraknie dla kilkunastu tysięcy kandydatów. Alternatywą mogą być szkoły prywatne, które dwoją się i troją, by zachęcić do siebie potencjalnych studentów.
Collegium Civitas, które kształci przyszłych socjologów, politologów czy dziennikarzy, daje rabaty tym maturzystom, którzy zachęcą do studiowania na uczelni co najmniej dwójkę swoich znajomych.
– Muszą być to jednak osoby z tej samej szkoły średniej – mówi Olga Kocot z działu rekrutacji uczelni. Tacy kandydaci czesne w drugim semestrze będą mieli niższe o 500 zł. Promocja obowiązuje również studentów innych uczelni, którzy zdecydują się przenieść do Collegium Civitas. W Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w takich przypadkach „nowi” studenci nie płacą wpisowego, które sięga nawet 400 złotych.
Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Skarbka rabaty oferuje kandydatom, którzy wezmą udział w konkursie. Wystarczy wejść na stronę WSHiFM i odpowiedzieć na pięć pytań związanych z uczelnią, m.in. na temat roku jej powstania. Można wygrać nawet pięćset Skarbków, które później szkoła wymieni na kupon obniżający czesne o 500 złotych. Warunek jest jeden – trzeba zapisać się na studia do 15 sierpnia.
Uczelnia kusi też kandydatów laptopami. Każdy nowy student może wziąć udział w programie „Mobilny student” i przez trzy lata za darmo korzystać z przenośnego komputera.
W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na największe rabaty mogą liczyć maturzyści z najlepszymi ocenami na świadectwie. Uczelnia wyróżni dziewięć takich osób – przez rok pouczą się za darmo.
Najlepszych wyróżni Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Dla połowy osób z najwyższymi wynikami na maturze, które złożą dokumenty na dzienną informatykę, uczelnia przeznaczy stypendia w wysokości
1 tys. zł miesięcznie. Pieniądze pochodzą z programu „Kierunki zamawiane” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dla wszystkich zainteresowanych mają być też prowadzone bezpłatne kursy wyrównawcze z matematyki i informatyki.
[ramka][link=http://www.zw.com.pl/artykul/14,497100_Masz_znajomych__masz_tansze_studia.html]Czytaj w "Życiu Warszawy"[/link] [/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA