fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

NWR podniósł ceny węgla

Producent węgla New World Resources zakończył kontraktację węgla koksującego i koksu na III kw. br. Średnia cena węgla koksującego w tym kwartale wyniesie 158 euro/ tonę i będzie o 17 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale, zaś cena koksu wzrosła o 42 proc. kw/kw i wynosi 362 euro/ tonę
- Ceny węgla koksującego i koksu, które ustaliliśmy na trzeci kwartał kalendarzowy 2010 r. są zachęcające i są dowodem na stałe zapotrzebowanie na nasze produkty w tym roku mówi Mike Salamon, prezes NWR.
- Jesteśmy zadowoleni z naszej obecnej struktury sprzedaży, dzięki naszej decyzji ustanowienia 80 proc. naszych wolumenów sprzedaży węgla koksującego zgodnie z JFY 2010. Jednak z uwagi na niepewność perspektyw dla przemysłu stalowego, pozostajemy ostrożni w prognozowaniu rezultatów przyszłych negocjacji cen, ponieważ będą one kształtowane przez dynamikę rynku w tym czasie - dodał.
W ciągu roku kalendarzowego 2010 NWR zamierza sprzedać zewnętrznym odbiorcom w sumie około 5,5 mln ton węgla koksującego (bazy do produkcji stali), 5 mln ton węgla energetycznego oraz 1,1 mln ton koksu.
NWR podkreśla, że średnie ogłoszone ceny są cenami orientacyjnymi, które mogą ulec wpływom m.in. wahań kursów czy elastycznych przepisów w poszczególnych umowach. Zatem rzeczywista cena zrealizowana w tym okresie może różnić się od średniej ogłoszonej ceny.
Spółka opublikuje swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 26 sierpnia 2010 r.
Po południu akcje NWR na warszawskiej giełdzie drożeją o 5,37 proc. do 37,30 zł przy obrotach sięgających 1,8 mln zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA