fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Totalizator dał milion powodzianom

Zakończyła się akcja nowo powołanej fundacji "Milion Marzeń" Totalizatora Sportowego, której pierwszym zadaniem było wsparcie poszkodowanych przez tegoroczną powódź
Pomoc dostało 206 gospodarstw domowych a krajowy monopolista na rynku gier i zakładów wzajemnych na pomoc dla nich przeznaczył w sumie 1 001 000 zł. Maksymalna kwota wsparcia wyniosła 4,9 tys. zł.
- Akcja przebiegła bardzo sprawnie, głównie dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy z siedmiu oddziałów Totalizatora Sportowego. Pracowali oni na obszarze niemal połowy kraju, i tam też dotarła pomoc finansowa z fundacji - mówi Jarosław Tomaszewski z Totalizatora Sportowego.
Zdecydowana większość pieniędzy trafiła na Lubelszczyznę, skąd pochodziło niemal 90 proc. wniosków z prośbą o pomoc. W sumie fundacja przyznała tam wsparcie 600 osobom ze 178 gospodarstw domowych na łączną kwotę 870,5 tys. zł. Pieniądze trafiły do gmin: Wilków i Puławy. W Krakowie darowizna o łącznej wartości 74,7 tys. zł wsparła 16 rodzin, w Rzeszowie 5 (łącznie wypłacono im 23,6 tys. zł), natomiast w Opolu pomoc dostało 18 osób z 4 gospodarstw domowych (wsparcie wyniosło w sumie 19,2 tys. zł). Fundacja pomogła także dwóm rodzinom w Katowicach i jednej w Warszawie.
Po wsparcie mogli zgłaszać się wszyscy poszkodowani przez kataklizm, ale liczyła się kolejność zgłoszeń, bo pieniądze na pomoc były ograniczone. Środki z darowizny mogą być przeznaczonem.in. na zakup sprzętów do wyposażenia mieszkania, materiałów budowlanych, odzieży, artykułów spożywczych, medycznych a nawet zakupy zwierząt gospodarczych i innych niezbędnych produktów. Do końca września br. obdarowani będą jednak musieli przesłać fundacji oświadczenie jak wykorzystali darowane pieniądze.
Akcja niesienia pomocy powodzianom była pierwszym przedsięwzięciem Fundacji Milion Marzeń. Zarząd Totalizatora Sportowego zadecydował o wcześniejszym niż planowano uruchomieniu fundacji właśnie ze względu na katastrofę powodziową. Kolejne plany i programy wciąż są na etapie doprecyzowania. Zgodnie ze statutem fundacja w swojej działalności skupi się na wspieraniu rozwoju i aktywizacji sportowej dzieci oraz młodzieży, edukacji, a także na rozwiązywaniu konkretnych problemów społecznych. Uruchomienie poszczególnych działań planowane jest na drugą połowę 2010 roku.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA