fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy - wtorek 13 lipca

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza Biz[/srodtytul]
[b]USA: zielone światło dla pozwu zbiorowego za iPhone'a[/b]
Tomasz Grynkiewicz, reuters
Sędzia federalny zgodził się, by pozwowi wobec Apple'a i sieci AT&T nadać status pozwu zbiorowego - właściciele iPhone'ów twierdzą, że Apple nie uprzedził ich, że kupując nowy telefon, zwiążą się z operatorem telekomunikacyjnym nie na dwa, ale na pięć lat
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8129931,USA__zielone_swiatlo_dla_pozwu_zbiorowego_za_iPhone_a.html
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
[b]Mediatel 7 mln zł pożyczki[/b]
Urszula Zielińska
Hurtowy operator wyemitował obligację o wartości nominalnej 7 mln zł, którą objął podmiot z jego grupy: Sieci Cyfrowe. Firma ta jest bezpośrednio zależna od Elteriksa, który niedawno kupił ją za 5 tys. zł od kancelarii Taczanowska-Wileńska i Wspólnicy. Mediatel ma wykupić obligację do 30 czerwca przyszłego roku.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/681904_Mediatel__7_mln_zl_pozyczki.html
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Darmowe minuty już nie kuszą [/b]
Urszula Zielińska
Liczba minut, które wydzwaniają klienci sieci komórkowych rośnie coraz wolniej. Do tego, że abonenci coraz mniej dzwonią z telefonów stacjonarnych, operatorzy już się przyzwyczaili. Jednak, zdaniem firmy badawczej Audytel, podobne zjawisko ma miejsce także w telefonii komórkowej. – Mimo że operatorzy zarzucają rynek ofertami z setkami, a czasem tysiącami darmowych minut, statystyczny Kowalski wcale nie dzwoni proporcjonalnie więcej niż wcześniej. Elastyczność rynku się kończy – uważa Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku. W uproszczeniu oznacza to, że klienci operatorów nie wykorzystują całych pakietów minut, które dostają gratis.
http://new-arch.rp.pl/artykul/962605_Darmowe_minuty_juz_nie_kusza.html
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA