fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Czesi znów przejmują

Piotr Mazurkiewicz
Fundusz Penta Investments, do którego należy m.in. sieć sklepów Żabka, kupiła ósmą firmę w Polsce
Fundusz kupił Grupę Iglokrak, działającą na rynku artykułów mrożonych. Potwierdzają się tym samym informacji "Rzeczpospolitej" - o takim finale transakcji pisaliśmy już w czerwcu.
Strony nie podają wartości przejęcia, jednak w rozmowie z Rz Jaroslav Hascak, partner w Penta Investments mówił, że jej wartość zamknie się w standardowym dla funduszu przedziale 50-150 mln euro.
Iglokrak jest wiodącym w południowej Polsce producentem i dostawcą mrożonek i lodów dla handlu detalicznego i gastronomii. Do Grupy należy siedem firm zajmujących się dystrybucją mrożonek oraz dwie fabryki w Tarnowie. Przychody Grupy w 2009 roku wyniosły ponad 330 mln zł. - Akwizycja Grupy Iglokrak jest pierwszym krokiem Penty w kierunku konsolidacji i modernizacji rynku mrożonek w Polsce – mówi Rafal Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.
Jak podaje fundusz w komunikacie wysokość wydatków Polaków na produkty mrożone wynosi obecnie 2,3 proc. kwoty na żywność per capita, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej wskaźnik ten wynosi 4,4 proc.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA