fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W grudniu fabryka kosiarek Husqvarny w Mielcu

Mija 100 dni od uzyskania pozwolenia na inwestycję w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. Jej wartość to około 100 mln zł. Pracę znajdzie ponad 100 osób
Husqvarna w Polsce zatrudnia na razie tylko 60 osób. - Wybór padł na Mielec z kilku względów m.in. na położenie, a także na dostępności wykwalifikowanej kadry – mówi Krzysztof Wardęga, dyrektor Husqvarna Polska.
Osoby, które znajdą zatrudnienie w firmie, będą musiały wykazać się bardzo wysokimi kwalifikacjami oraz zręcznością. Czas w jakim jedna kosiarka jest składana na linii montażowej wynosi 40 sekund, a czas składania tzw. ridera to dwie minuty wyjaśnia Maria Wallin, dyrektorka mieleckiej fabryki.
Zakład będzie miał powierzchnię 25 tysięcy m[sup]2[/sup] i dwie linie montażowe - jedną dla kosiarek samojezdnych (riderów) i drugą dla zwykłych. W liczbie ponad 35 tysięcy sztuk rocznie produkowane będą trzy typy riderów. Z taśm zjedzie ponad 130 tysięcy sztuk dwóch typów kosiarek zwykłych.
Husqvarna jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń mechanicznych (kosiarki i pilarki. Przychody firmy za 2009 r. osiągnęły 34 miliardów koron szwedzkich. Ma między innymi 10 fabryk w Europie i sześć w Ameryce Północnej. Zatrudnia 15 tysięcy pracowników.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA