fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Nieudany debiut spółki Tymochowicza

Piotr Tymochowicz
Fotorzepa, Jakub Kamiński
Ponad 60 proc. straciła na wartości firma Infinity kierowana przez Piotra Tymochowicza w trakcie pierwszego dnia notowań na NewConnect
Inwestorzy wycenili spółkę, rozwijającą platformę internetową Solaris Gate (umożliwia użytkownikom uwiecznienie doświadczeń życiowych i bezpieczne przechowywanie danych) na 13,2 mln zł. Za akcje na zamknięciu sesji płacono 1,10 zł. Przed debiutem spółka była wyceniana na 37 mln zł, co oznacza, że jeden walor kosztował 3 zł.
Infinity pierwotnie planowała debiut na NewConnect w marcu. Wejście na małą giełdę opóźniło się m.in. przez konieczność zmian w dokumencie informacyjnym złożonym na GPW.
Flagowy produkt spółki – Solaris Gate – ma obecnie kilkuset użytkowników. Władze firmy zapowiadają na jesień kampanię marketingową, która ma przynieść skokowy wzrost liczby klientów.
Później Infinity ma rozpocząć działalność w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Dalszym celem jest debiut na głównym rynku GPW oraz na Nasdaq. Pieniądze na ekspansję na zagranicznych rynkach będą pochodzić z emisji akcji, której wartość może sięgnąć nawet 22 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA