fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Oferta UE dla firm obowiązuje także w wakacje

Fundusze na e-biznes. Rozdzielono już połowę budżetu na e-projekty. Pozostało jeszcze ponad 700 mln zł.
Rzeczpospolita
Mimo wakacji przedsiębiorcy i samorządy powalczą o kolejne granty z programu „Innowacyjna gospodarka”
Najwięcej pieniędzy, bo 300 mln zł, czeka w wakacje na przedsiębiorców, którzy mają pomysł na rozpoczęcie e-biznesu. Wnioski o dofinansowanie projektów internetowych z programu „Innowacyjna gospodarka” młode firmy (działające krócej niż rok) będą mogły składać do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od 30 lipca do 30 września. Konkurencja będzie zapewne duża, bo to jedyny w tym roku konkurs na popularne e-dotacje. Ma to zrekompensować rekordowy budżet na e-projekty. – Tak duża pula to swego rodzaju zadośćuczynienie dla firm za to, że w tym roku odbędzie się tylko jeden nabór wniosków – tłumaczy Waldemar Sługocki, wiceminister rozwoju regionalnego.
O pieniądze na rozwój tzw. społeczeństwa informacyjnego będą też mogły ubiegać się samorządy. Jednostki samorządu terytorialnego oraz ich konsorcja od 2 sierpnia do 29 października powalczą o ponad 160 mln zł na projekty przeciwdziałające wykluczeniu cyfrowemu. Środki będą mogły przeznaczyć na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów: dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych na obszarze objętym projektem oraz dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego i niezbędnego oprogramowania. Wnioski należy składać do Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.
W sierpniu ruszy też kolejny nabór wniosków od samorządów i ich grup na środki na przygotowanie dokumentacji terenów inwestycyjnych o powierzchni minimum 40 ha będących w ich posiadaniu. Aplikacje będzie przyjmować Ministerstwo Gospodarki.
Nie próżnują też regiony. Do 13 lipca wnioski na granty inwestycyjne mogą składać przedsiębiorcy na Mazowszu. Pula to ponad 60 mln zł. Z kolei do 13 sierpnia o ponad 45 mln zł dotacji walczą firmy na Podlasiu.
Na przedsiębiorców oraz samorządowców Polski wschodniej czekają też dodatkowe „atrakcje”. Poza dotacjami mogą się oni ubiegać o miejsca w misjach gospodarczych w całości finansowanych z budżetu Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Chińczykami do 9 lipca mogą starać się o udział w misji gospodarczej do Chin, która 21 – 28 sierpnia zawita w Szanghaju i jego okolicach. Z kolei do 12 lipca Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (organizator wszystkich wyjazdów) czeka na zgłoszenia samorządowców na misję inwestycyjną do Niemiec (Düsseldorf, 27 – 30 września). Ponadto 20 przedstawicieli samorządów ma szansę wyjechać na XX Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju (8 – 11 września). Termin nadsyłania wniosków upływa 14 lipca.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA