fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Reklama piwa bez zastrzeżeń

"Chodząca" reklama piwiarni
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
W roku 2009 do Rady Reklamy wpłynęło 629 skarg, z czego 7 z nich dotyczyło reklam piwa. W żadnej spośród nich Komisja Etyki Reklamy nie dopatrzyła się jednak naruszeń — podaje Związek Browary Polskie
Zdaniem stowarzyszenia, do którego należy czterech największych producentów piwa w Polsce (kontrolują ponad 90 proc. polskiego rynku) tak dobre wyniki są efektem współpracy browarów zrzeszonych w The Brewers of Europe, które zobowiązały się zaostrzyć standardy reklamy piwa w Unii Europejskiej. — Działania polskich piwowarów wpisują się ogólnoeuropejskie zobowiązania sektora piwowarskiego. Dokładnie przed dwoma laty, w czerwcu 2008 r., związek został przyjęty w poczet członków Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy – mówi Danuta Gut, dyrektor biura Zarządu ZPPP Browary Polskie.
Browarnicy informują, że Kodeks Reklamowy Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie został włączony do Kodeksu Etyki Reklamy. Obejmuje wszystkie rodzaje komunikacji, tj. reklamę w TV, prasie, radiu, reklamę zewnętrzną, sponsoring, wszystkie typy działań promocyjny skierowanych do konsumentów, a także promocje sprzedaży, działania on-line oraz projektowanie opakowań. Członkowie związku mogą się również zgłaszać do Rady Reklamy i korzystać z tzw. copy advice. Polega ono na wydawaniu opinii na temat koncepcji reklamy, zanim kampania zostanie zrealizowana.
Efektem działań browarów jest także skrócenie procesu rozpatrywania skarg. Gdy Rada Reklamy otrzymuje skargę, musi o tym poinformować firmę, której reklamy dotyczy zażalenie. Na to działanie ma 14 dni. W ciągu 10 dni od wysłania informacji o skardze musi zostać zwoływana Komisja Etyki, która ma następnie 30 dni na wydanie opinii. W ciągu 7 dni ogłoszony zostaje wynik, a nie później niż 28. dnia od wydania orzeczenia firma oraz osoba składająca skargę muszą otrzymać wiadomość o powziętej decyzji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA