fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Kpiny z amerykańskiej mitologii sukcesu

Bracia Joel i Ethan Coenowie zrealizowali wcześniej wiele komedii, ale większość z nich charakteryzował humor zdecydowanie czarny
W „Okrucieństwie nie do przyjęcia” do kpin z amerykańskiej mitologii sukcesu posłużyli się komedią romantyczną przeżywającą w Hollywood apogeum powodzenia. I to nie żadną jej parodią czy pastiszem, ale gatunkiem w stanie czystym, co wymownie zapowiada czołówka pełna różowych amorków strzelających do czerwonych serduszek. Kto spodziewa się coenowskiego puszczania oka i gryzącej ironii, ten się tego do końca nie doczeka.
Bohaterami granymi brawurowo przez parę gwiazd (George Clooney, Catherina Zeta-Jones), w sposób natrętnie przypominający stylistykę kina lat 50. ubiegłego wieku, są: wzięty adwokat z Beverly Hills, specjalista od rozwodów, a szczególnie od ich majątkowych konsekwencji, i kobieta, dla której małżeństwa i rozstania z milionerami są sposobem na życie. Łączy ich jedno – oboje nie mają skrupułów. I jak na komedię romantyczną przystało, prowadzą ze sobą wyrafinowaną grę, w której jednak na romantyzm, przynajmniej do czasu, jest niewiele miejsca.
[i]NIEDZIELA | Okrucieństwo nie do przyjęcia ***
23.40 | tvp 1 | komedia romantyczna, USA 2003[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA