Rpkom

T-Mobile ułatwia zakup programów dla Androida

Amerykański T-Mobile wprowadził udogodnienia dla swoich abonentów przy zakupie programów dla telefonów z Androidem.

Na Android Market udostępniono opcję płatności za aplikację wraz z rachunkiem telefonicznym. Przy zakupie klient wybiera, czy wykonuje płatność przy użyciu karty kredytowej, czy też poprzez obciążenie rachunku telefonicznego.
  W obecnej chwili istnieje kilka ograniczeń. Pierwszą z nich jest konieczność aktualizacji oprogramowania Android Market do wersji oznaczonej numerem 1660, która jednak nie jest bezpośrednio dostępna, a ma być automatycznie zainstalowana klientom T-Mobile do końca miesiąca. Kolejnym jest utrudnienie, że w ten sposób można zapłacić jedynie za aplikacje, których ceny podano w dolarach amerykańskich, podczas gdy w sklepie są również dostępne programy z innych krajów niż USA, za które należy zapłacić w funtach brytyjskich, czy w euro.
  Niejednokrotnie kontrowersje dotyczące tego, kto będzie czerpać dodatkowe przychody ze sprzedaży aplikacji i multimediów powodowały, że niektórzy operatorzy odmawiali wprowadzania do swoich sieci sprzedaży tych marek telefonów, których użytkownicy mogliby generować przychody u tzw. dostawców kontentu, nie dzieląc się przychodami z operatorem. Amerykański T-Mobile sprzedaje obecnie cztery modele telefonów wyposażonych w system operacyjny Android przygotowany przez Google. Są to modele G1, myTouch 3G, Motorola CLIQ oraz Samsung Behold II. Autor jest dziennikarzem miesięcznika „Mobile Internet"
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL