fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Saakaszwili dotarł na pogrzeb z Waszyngtonu

Micheil Saakaszwili składa kondolencje Jarosławowi Kaczyńskiemu
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zrobił wszystko, by dotrzeć do Krakowa na pogrzeb swojego największego politycznego przyjaciela Lecha Kaczyńskiego. Okrężną drogą i z przygodami dotarł do Krakowa w niedzielę około 17.
Saakaszwili, który do Polski musiał się przedzierać z Waszyngtonu, w niedzielę przed południem dotarł do Rzymu. Włosi nie pozwolili mu na bezpośredni lot do Polski.
Poleciał więc okrężną drogą przez Turcję i Ukrainę. Micheil Saakaszwili nie zdążył na uroczystości w bazylice mariackiej, z lotniska Balice udał się na Wawel. Żona gruzińskiego prezydenta, Sandra Roelofs-Saakaszwili, dotarła do Krakowa przed południem, po 13-godzinnej podróży samochodem z Brukseli. Pani Roelofs-Saakaszwili uważała Marię Kaczyńską za „najlepszego przyjaciela spośród wszystkich pierwszych dam, jakie znała”.
Micheil Saakaszwili o Lechu Kaczyńskim napisał dla „Rz”: „Cała Gruzja opłakuje człowieka, który zawsze bez wahania popierał naszą wolność i niepodległość”. Pośmiertnie przyznał polskiemu prezydentowi tytuł Bohatera Narodowego Gruzji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA