fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Dolary tanio wymienię

Za pośrednictwem serwisu walutomat.pl w ciągu trzech miesięcy internauci wymienili waluty o równowartości 10 mln zł
PhotoXpress
Piotr Mazurkiewicz
Za pośrednictwem serwisu walutomat.pl w ciągu trzech miesięcy internauci wymienili waluty o równowartości 10 mln zł
[link=http://www.walutomat.pl]Walutomat.pl[/link] to społecznościowy system wymiany walut, dzięki któremu eliminuje się pośrednictwo banków i kantorów. Waluty wymieniane są po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co pozwala na oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji. Twórcą i operatorem serwisu Walutomat jest spółka Revelco, a serwis działa na rynku od połowy listopada ub.r.
- Korzystają z niego głownie osoby fizyczne zarabiające w euro i dolarach oraz firmy importujące towary m.in. z Chin. Obserwujemy też napływ emigrantów wymieniających funty zarobione w Wielkiej Brytanii – mówi Adrian Łaźniewski rzecznik prasowy Walutomatu. – Liczymy, że pojawią się też u nas klienci wymieniający franki szwajcarskie, które poszukiwane są przez osoby posiadające kredyty w tej walucie – dodaje. Średnia wartość pojedynczej transakcji wynosi ok. 2 tys. zł. Internauci wymieniają najchętniej euro i dolary amerykańskie. Powoli rozpędu nabiera również wymiana funtów brytyjskich, których przez Walutomat przechodzi od kilku do kilkunastu tysięcy dziennie. W pierwszym kwartale jego działania, 3,2 tys. użytkowników dokonało 5,1 transakcji, a wartość wymiany sięga nawet 0,5 mln zł dziennie.
Z serwisu mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa zarejestrowane w Polsce. Konieczne jest jedynie posiadanie kont bankowych w walutach, które mają zostać wymienione.
Korzystanie z systemu jest bezpłatne. W przyszłości twórcy serwisu zamierzają wprowadzić opłaty. Obecnie użytkownicy ponoszą jedynie koszty związane z przelewami, które można wyeliminować zakładając konto w jednym z banków, w których konto ma operator.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA