fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Posłowie wezwą prokuratora krajowego

Komisja przesłucha Edwarda Zalewskiego, który wydawał zgodę dla CBA na zakładanie podsłuchów w akcji"Black Jack" – ustaliła "Rz"
Wniosek o jego przesłuchanie złożyła posłanka PiS Beata Kempa.
Edward Zalewski jest prokuratorem krajowym i zastępcą prokuratora generalnego. Jest też jednym z kandydatów na prokuratora generalnego. To on wydawał CBA zgodę na zakładanie podsłuchów w operacji "Black Jack", w której wyniku ujawniono aferę hazardową.
Był też obecny na naradzie 25 sierpnia 2009 r. z prokuratorami z Rzeszowa. Według zeznań byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego to na tym spotkaniu mogła zapaść decyzja o postawieniu mu zarzutów w związku z aferą gruntową. Kamiński uważa, że postawienie mu zarzutów było odwetem za wykrycie afery z udziałem ważnych polityków Platformy Obywatelskiej. Kolejnym ważnym świadkiem – zdaniem posłów opozycji – będzie Marcin Rosół. Szef gabinetu byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego jest kluczową postacią w wyjaśnieniu kwestii przecieku o akcji CBA. Rosół pilotował sprawę zatrudnienia w Totalizatorze Sportowym córki biznesmena Ryszarda Sobiesiaka Magdaleny. Spotkał się z nią 24 sierpnia 2009 r. w warszawskiej kawiarni Pędzący Królik. Według Kamińskiego dzień później Sobiesiak wiedział już, że jest obiektem zainteresowania CBA. Bardzo ważne będzie też czwartkowe przesłuchanie byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego i zaplanowane na piątek – Drzewieckiego. Obu obciążyli swymi zeznaniami przesłuchani już świadkowie – szczególnie wiceminister finansów Jacek Kapica, szef resortu Jacek Rostowski oraz były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński. W przyszły czwartek ma przed komisją stanąć były wicepremier Grzegorz Schetyna. Jak podało radio RMF, premier Donald Tusk ma zostać przesłuchany 8 lutego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA