Telewizja

Kinowa wersja kultowego serialu

HBO
Najpierw Candace Bushnell, felietonistka „The New York Observer”, napisała i w 1996 r. wydała powieść „Seks w wielkim mieście” o erotycznych przygodach przedstawicielek śmietanki towarzyskiej Nowego Jorku, która szybko stała się bestsellerem.
Na jej podstawie telewizyjna stacja HBO, programowo lekceważąca polityczną poprawność, zrealizowała serial, który zdobył nie tylko ogromną popularność, ale i liczne nagrody – siedmiokrotnie Emmy i ośmiokrotnie Złote Globy. W latach 1998 – 2004 powstały 94 półgodzinne odcinki przedstawiające miłosne i łóżkowe perypetie czterech urodziwych zdeklarowanych singielek.
Felietonistki i pisarki Carrie (Sarah Jessica Parker), agentki PR Samanthy (Kim Cattrall), prawniczki Mirandy (Cynthia Nixon) i marszandki Charlotte (Kristin Davis). Różniąc się temperamentami, wszystkie natrafiały na te same przeszkody, a łatwość, z jaką znajdowały partnerów seksualnych, nie przekładała się na stabilność życia uczuciowego. Po czterech latach od emisji ostatniego odcinka serialowa ekipa powróciła na kinowym ekranie. Scenariusz napisał i wyreżyserował Michael Patrick King, wcześniej producent i reżyser kilkunastu odcinków.
Cztery przyjaciółki nie udają, że czas stanął w miejscu. Są dojrzałymi kobietami po czterdziestce (jedna nawet obchodzi pięćdziesiąte urodziny) i głośno o tym mówią. niedziela | Seks w wielkim mieście *** 20.10 | HBO | Komedia romantyczna. USA 2008
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL