Telewizja

Bonanza

PAT
Najbardziej znany na świecie serial westernowy. W czasie jego emisji na całym świecie pustoszały ulice. Widzowie bez względu na wiek oglądali z wielkim zainteresowaniem życie farmera Bena Cartwrighta i jego synów Adama, Hosa i małego Joe.
Ludzi, którzy kierowali się na co dzień niezłomnymi zasadami moralnymi. Opowieść hołdowała tradycyjnym wartościom: rodzinie, przyjaźni i uczciwości. W sumie wyprodukowano aż 430 odcinków.
„Bonanza” emitowano w USA w latach 1959 – 1973. Zdobyła drugie miejsce na liście seriali wszech czasów. W 1964 roku była nominowana do nagrody Złotego Globu. Na polskich ekranach gościła w latach 60. i 70. Czołówce filmu – płonącej mapie, ze środka której wyjeżdżają główni bohaterowie, towarzyszy muzyka Jaya Livingstona i Raya Evansa, która w 1971 roku otrzymała nagrodę Emmy. Z grona odtwórców rodziny Cartwright – Lorne Greene (ojciec) oraz Pernell Roberts (Adam), Dan Blocker (Hoss) i Michael Landon (Mały Joe) – tylko ten ostatni zrobił karierę. Mogliśmy oglądać go w „Domku na prerii” i „Autostradzie do nieba”.
15.10 | TVP 1 | poniedziałek, wtorek, czwartek (7.01)
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL