Odpis na zakładowy fundusz odliczamy w momencie przelewu

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Firma może z opóźnieniem wpłacić pieniądze na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Wtedy dopiero zalicza odpisy do kosztów
Zwłoka nie powoduje więc, że wydatku nie można „wykorzystać” podatkowo. Potwierdzają to interpretacje fiskusa.Z art. 16 ust. 1 pkt 9 lit. b) [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3EC0892953EAF58605FEE453B6E7CBF6?id=115893]ustawy o CIT[/link] (oraz art. 23 ust. 1 pkt 7 lit. b) [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474]ustawy o PIT[/link]) wynika, że warunkiem zaliczenia odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych do kosztów jest wpłacenie ich równowartości na wyodrębniony rachunek bankowy.O interpretację tego przepisu zapytała spółka, która 1 stycznia br. taki fundusz utworzyła.Z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=7E81EC6034028A05E841F12A33DD6210?n=1&id=74017&wid=327623]ustawy o zfśs[/link] wynika, że środki na konto funduszu powinny być przelane do 31 maja i 30 września. Spółka zamierzała jednak je wpłacić później. Miała wątpliwości, czy zwłoka nie wyklucza wydatku z kosztów uzyskania p...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL