Biznes

Bruce Willis akcjonariuszem Belvedere

AFP
Amerykański gwiazdor filmowy obejmie 3,3 proc. kapitału producenta wódki Sobieski. To forma wynagrodzenia za promowanie marki na świecie
Do Bruce'a Willisa trafi 83 tys. akcji polsko — francuskiego producenta wódki (według aktualnego kursu akcji Belvedere pakiet warty jest niecałe 3 mln euro). Na wieść o tym akcje Belvedere w Paryżu zdrożały o ok. 8 proc. W Warszawie zyskały na wartości niemal 3 proc.
Spółka poinformowała w komunikacie, że akcje są częścią wynagrodzenia za promowanie przez Willisa wódki Sobieski. Zgodnie z nową czteroletnią umową aktor będzie promował ją na całym świecie, przede wszystkim jednak w Stanach Zjednoczonych. Belvedere zakłada, że w 2009 r. sprzeda tam prawie 5 mln litrów Sobieskiego. W 2008 r. sprzedał jej niemal 2,6 mln litrów. [link=http://www.rp.pl/artykul/294970.html]”Rz” jako pierwsza napisała[/link], że w końcu kwietnia 2009 r. został twarzą marki Sobieski w Europie i Chinach. Jak ustaliliśmy, za poprzedni czteroletni kontrakt spółka zapłaciła mu 16 mln dol. Obecnie spółka nie podaje wartości najnowszej umowy.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL