Notowania

Bliżej restrukturyzacji długu

Rzeczpospolita
Akcje francuskiego producenta sprzętu elektronicznego i elektrotechnicznego skoczyły w Paryżu aż o 24 proc. po zgodzie dwóch z trzech komitetów wierzycieli na plan restrukturyzacji długu.
Komitet dostawców i komitet wierzycieli bankowych zaaprobowały w całości plan, udzielając spółce zdecydowanego wsparcia. Dziś stanowisko ma zająć trzeci komitet – właścicieli obligacji. Jeśli plan uzyska aprobatę dwóch trzecich, to zostanie przedstawiony do głosowania na zwyczajnym i nadzwyczajnym WZA 27 stycznia. Gdyby akcjonariusze go odrzucili, izba handlowa sądu z Nanterre narzuci plan alternatywny tej spółce, będącej od końca listopada pod ochroną przed roszczeniami wierzycieli.
Thomson proponuje zamianę części długu na udziały poprzez podwyższenie kapitału i na obligacje, by go zmniejszyć z 2,84 mld euro do 1,55 mld. Wygląda na to, że wierzyciele zatwierdzą jej plan. Thomson zamierza zacząć od nowa, pod nazwą jednej ze swych filii Technicolor, i pracować dla filmu i telewizji, a pozbyć się innych działów.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL