Społeczeństwo

Policzek za „dziada”

copyright PhotoXpress.com
Kiedy pracujący w parku szwedzki emeryt został nazwany przez 12-latka „cholernym dziadem”, nie wytrzymał – wymierzył chłopakowi dwa siarczyste policzki
Ponieważ w Szwecji przemocy wobec dzieci, nawet tych najbardziej krnąbrnych, używać nie wolno, sprawa od razu znalazła się na czołówkach gazet. Trafiła też do prokuratury.
70-letni Ronald Fast został oskarżony o pobicie. Ku zaskoczeniu wielu murem stanęli za nim jednak inni emeryci. Seniorzy z całego województwa zorganizowali akcję, by wyrazić poparcie dla pracownika parku. Przewodniczący Szwedzkiego Związku Emerytów Edvald Larsson oświadczył, że społeczeństwo powinno się rozprawić z przestępczością młodzieży i reagować na akty wandalizmu.
Chłopak bowiem nie dość, że bezczelnie odzywał się do starszego człowieka, to jeszcze, chcąc zrobić mu na złość, wjechał rowerem na pole golfowe w parku. Nie był to przypadek odosobniony – w mieście Värnamo przez całe lato grupa rozwydrzonych nastolatków dewastowała park. Emeryt stanął przed sądem i został ukarany grzywną. Sędzia uznał wprawdzie, że wymierzone policzki nie spowodowały u 12-latka większego uszczerbku na zdrowiu, to jednak bicie dzieci jest sprawą poważną. Znacznie poważniejszą – jak się okazuje – niż akty wandalizmu czy werbalnej agresji, jakich milusińscy potrafią się dopuszczać.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL