Ekonomia

Szczyt ostatniej szansy

AFP
Barack Obama przyleciał do Kopenhagi, by uratować szczyt klimatyczny.Ekolodzy organizują manifestacje, wczoraj Greenpeace próbował nawet dostać się na przyjęcie do królowej Małgorzaty II
Prezydent USA spotyka się z premierem Danii Larsem Rasmussenem, potem udzieli komentarzy na sesji plenarnej COP15 i odbędzie spotkanie z premierem Chin Wen Jibao.
Po południu będzie rozmawiał z prezydentem Brazylii Lula da Silva. O 15.00 rozpocznie się najważniejsza sesja konferencji ONZ - rozmowy wysokiego szczebla, w których uczestniczą głowy 119 państw. W Kopenhadze nie wypracowano dotąd żadnego porozumienie dla klimatu. rozmowy trwały całą ostatnią noc. Zdobyty przez organizację ekologiczną WWF dokument z sekretariatu konwencji klimatycznej ujawnia, że dotychczasowe propozycje w Kopenhadze nie wystarczą do zatrzymania wzrostu temperatury na świecie do 2 st C. Ekolodzy próbują naciskać na polityków.
Trzech aktywistów Greenpeace przebranych w wieczorowe stroje próbowało wczoraj w nocy wedrzeć się na przyjęcie królowej Małgorzaty II, która przyjmowała u siebie szefów państw uczestniczących w COP15. Aktywiście zostali aresztowani, w nocy policja zatrzymała także inne osoby, które pomagały w akcji, w sumie 38 osób.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL