Mieszkaniowe

Chcą mieszkać blisko babci albo pubu

Przy ulicy Słomińskiego do kupienia są dwa pokoje o powierzchni 58 mkw. (rok budowy 2007) Kosztują 17,1 tys. zł za mkw. Cena całości: 990 tys. zł
gratka.pl
Singlom jest obojętne, czy zamieszkają na Białołęce czy Śródmieściu, byleby było blisko do pracy i centrum miasta. Rodziny z dziećmi stawiają raczej na trzy pokoje, często „blisko babci”
– Osobom samotnym zwykle wystarczają dwa pomieszczenia, czyli salon połączony z kuchnią i część sypialna. Bywa, że szukają miniapartamentów w bardzo drogiej lokalizacji, jednak i tak skupiają się na umiarkowanej cenie – tłumaczy Joanna Lebiedź z agencji nieruchomości Lebiedź & Lebiedź.
[srodtytul]Blisko pubów[/srodtytul] Grzegorz Całkiewicz z biura nieruchomości Eurolocus przyznaje, że bardziej zamożni samotnicy przeszukują zwykle atrakcyjne oferty w Śródmieściu lub na Mokotowie, skupiając się przede wszystkim na lokalach o pow. 40 – 60 mkw., dobrze zaprojektowanych i wykończonych w wysokim standardzie.
– Istotną kwestią jest sąsiedztwo terenów zielonych oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i transportowa, a także łatwy dostęp do rozrywki i rekreacji (centra handlowe, kina, teatry, puby, restauracje, kluby fitness) – tłumaczy Adam Zbrzeźny, właściciel biura RE/MAX Top Nieruchomości. Dodaje jednak, że single czy młode pary szukające pierwszego lokum zwykle nie posiadają większych pieniędzy, głównie więc zwracają uwagę na funkcjonalność lokalu. Inaczej jest w przypadku klientów dobrze sytuowanych, dla których większą rolę odgrywa rozkład mieszkania. – Szczególnie ważne jest wyraźne oddzielenie salonu od pokoi sypialnych, wielkość dużego pokoju pozwalająca na wyodrębnienie jadalni, łatwy dostęp z salonu do kuchni, osobna łazienka dla gości i przestrzenny balkon lub taras – tłumaczy Adam Zbrzeźny. Mniej zamożni single wybierają tymczasem kawalerki lub dwa pokoje w takich dzielnicach jak Targówek, Tarchomin, Białołęka, Praga-Północ lub Południe, Ursus albo Włochy. Głównym kryterium ich wyboru jest cena. – Zdarza się również, że osoby samotne, jednak te z grubszym portfelem, kupują M np. czteropokojowe w nowym budownictwie na Ursynowie, Mokotowie czy Ochocie – twierdzi Grzegorz Całkiewicz. [srodtytul]W zamkniętych osiedlach[/srodtytul] Młode, bezdzietne małżeństwa zazwyczaj decydują się na dwa lub trzy pokoje. – Bardzo często pytają o możliwość ewentualnej zamiany w przyszłości na większe ze względu na powiększenie rodziny. Zwykle tacy klienci interesują się osiedlami na Ursynowie, z dobrą komunikacją. Małżeństwa z dziećmi poszukują tymczasem większych mieszkań, 3 – 4-pokojowych – opowiada Grzegorz Całkiewicz. Rodziny najchętniej wybierają miejsca z rozwiniętą infrastrukturą, tak by w pobliżu były przedszkole, szkoła, opieka medyczna, domy kultury czy parki. – Ważnym czynnikiem dla rodziców jest bezpieczeństwo, więc często skupiają się na osiedlach zamkniętych – zauważa Adam Zbrzeźny. Joanna Lebiedź twierdzi natomiast, że dla wielu klientów istotna jest lokalizacja – najlepiej jak najbliżej dyspozycyjnej babci. Nawet bezdzietne jeszcze małżeństwa, szukając lokum, mają to na uwadze, gdyby niezbędna stała się pomoc w opiece nad przyszłym wnukiem. [ramka][b]Oferty dla singla z grubszym portfelem:[/b] >> Mokotów, ul. Bukowińska, dwa pokoje, pow.: 53 mkw. rok budowy: 2009, lokum wykończone i urządzone, cena mkw.: 13,3 tys. zł, cena całości: 706 tys. zł >> Mokotów, pl. Rembowskiego, dwa pokoje, pow.: 60 mkw., rok budowy: 2005, cena mkw.: 11,2 tys. zł, cena całości: 670 tys. zł >> Śródmieście, ul. Piwna, dwa pokoje, pow.: 53 mkw., rok budowy: 1949, cena mkw.: 21,3 tys. zł, cena całości: 1,1 mln zł >> Śródmieście, ul. Słomińskiego, dwa pokoje, pow.: 58 mkw., rok budowy: 2007, cena mkw.: 17,1 tys. zł, cena całości: 990 tys. zł [i]źródło: Gratka.pl[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL