Sądownictwo

Śledczy zdjęci za zdjęcia

Prokuratorzy z Katowic odpowiedzialni za przekazanie mediom przejętych przez policję pedofilskich materiałów stracili stanowiska.
Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zdecydował o dymisji szefowej katowickiej Prokuratury Okręgowej Ewy Zuwały. Drugą osobą, która poniesie konsekwencje, jest prokurator, który poprosił szefową o udostępnienie materiałów: naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Emil Melka.
– Do spraw, w których ofiarami są dzieci, trzeba podchodzić ze szczególną wrażliwością. Dlatego decyzję o udostępnieniu materiałów oceniam wyjątkowo negatywnie – zaznaczył Kwiatkowski na piątkowej konferencji prasowej. Ministra zbulwersowała publikacja w miesięczniku „CHIP”, gdzie pokazano komputerowe zdjęcia pedofilskie – dowody ze śledztwa. Informację o zdjęciach, które przedostały się z prokuratury w Katowicach, podała TVP Info. Pojawiły się w styczniowym numerze komputerowego magazynu jako ilustracja artykułu o zagrożeniu pedofilią. Twarze dzieci zostały zasłonięte.
Według opisu pod fotografiami zdjęcia zostały „zabezpieczone przez policję” i – jak zaznaczono – opublikowano te „o mniej drastycznym charakterze”.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL