Wspólnik rozliczy odsetki tak, jak dochód z kapitałów pieniężnych

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
[b]Spółka komandytowa, której wspólnikami są dwie osoby fizyczne (nierezydenci), oraz spółka z o.o. udzieliły oprocentowanej pożyczki niemieckiej spółce kapitałowej. Firma ta w związku z pożyczką zobowiązana jest do corocznych spłat odsetek.Do jakiego źródła należy zaliczyć przychody uzyskiwane przez wspólnika spółki komandytowej będącego osobą fizyczną z tytułu otrzymanych przez spółkę odsetek od pożyczki?Udzielanie pożyczek nie jest przedmiotem działalności gospodarczej spółki komandytowej.[/b]Odsetki od pożyczki uzyskiwane przez wspólnika spółki komandytowej będącego osobą fizyczną należy zakwalifikować do źródła przychodów, jakim są kapitały pieniężne, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Potwierdził to [b]dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 24 listopada 2009 r. (IPPB1/415-639/09-2/EC)[/b].Organ przypomniał w interpretacji, że przychody z udziału w spółce niebędącej osobą pr...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL