Świat

Przegrana gejów w USA

AFP
Senat stanu Nowy Jork ostatecznie odrzucił projekt ustawy legalizującej małżeństwa par homoseksualnych
Po zaciętej dyskusji przekonanie, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a nie dwóch osób tej samej płci, wyraziło aż 38 senatorów. Małżeństwa homoseksualistów poparło 24.
Jak zauważa „New York Daily News”, działacze gejowscy nie ukrywają rozczarowania, przekonując, że odbieranie prawa do związku małżeńskiego ze względu na orientację seksualną to łamanie praw człowieka. – Chociaż dziś jesteśmy strasznie rozgoryczeni, od jutra musimy podwoić wysiłki – przekonywał gubernator stanu Nowy Jork David Paterson, aktywnie wspierający wysiłki homoseksualnego lobby. Inni zaś przypominali, że małżeństwa osób różnych ras też kiedyś były zakazane. Wynik głosowania ucieszył zwolenników tradycyjnej formuły małżeństwa, w tym przedstawicieli amerykańskiego Kościoła katolickiego. – To wielkie zwycięstwo – cieszyła się Maggie Gallagher, szefowa konserwatywnej Krajowej Organizacji na rzecz Małżeństwa (NOM).
Śluby osób tej samej płci są obecnie legalne w stanach Connecticut, Vermont, Massachusetts i Iowa. [i]-Jacek Przybylski z Waszyngtonu[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL