Taniec

Dwa z dziewiętnastu

materiały prasowe
W tegorocznym tanecznym programie festiwalu sztuki niezależnej Re: wizje odbędzie się aż 19 zdarzeń tanecznych. Od pełnowymiarowych spektakli przez akcje po improwizacje w otwartej przestrzeni Pałacu Kultury.
Najwięcej wydarzeń zaplanowano na 11 i 12 grudnia. Teraz w 1500 m2 czekają na nas tylko dwie, ale za to ciekawe choreografie. „Usługi płatne, czyli cała Polska plecie dzieciom” mufmi teatru tańca odnosi się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Jednak nie tylko dlatego warto ją obejrzeć. Autorką choreografii jest Anna Piotrowska, która jako jedyna w Polsce wyrwała się ze szponów tańca amatorskiego tak gwałtownie, że dziś występuje na większości polskich festiwali. Druga propozycja to „Dancing for You Longer Than One Minute” Edyty Kozak uznana przez recenzentów tańca za najlepszy spektakl ubiegłego sezonu. Kozak zaprasza w nim na zawodową spowiedź, w której odkryje pragnienia i lęki.
[i] Re:wizje (program taneczny), 1500 m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, wstęp wolny, czwartek (10.12), godz. 19 (mufmi teatr tańca) oraz 22 (Edyta Kozak)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL