fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Ziobro przegrał, zwróci się do Trybunału w Strasburgu

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Sąd Najwyższy odrzucił dziś wniosek Zbigniewa Ziobro o kasację wyroku nakazującego mu przeproszenie doktora G. Ziobro zapowiada, że zwróci się o rozpatrzenie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Sąd rozpatrzył wniosek o kasację na posiedzeniu niejawnym.
Posiedzenie dotyczyło wyroku sądu apelacyjnego w Krakowie z grudnia 2008. Sąd uznał wtedy, że Ziobro musi przeprosić doktora G. za słowa, które wypowiedział jako minister sprawiedliwości: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Sąd kazał mu zapłacić 30 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro ma też wygłosić przeprosiny po głównych wydaniach wiadomości w TVP, TVN i Polsacie. Te ostatnie mogą kosztować nawet około 300 tys. zł - tyle trzeba zapłacić stacjom za czas reklamowy.
- Koszty tych przeprosin są bardzo duże. Ja sobie jakoś poradzę, ale co, jeśli teraz dziennikarze będą musieli płacić takie kary za swoje słowa? - mówi Ziobro. Jego zdaniem sprawa nie została dostatecznie merytorycznie rozpatrzona przez sąd. - Nie dopuszczono części dowodów, m.in. moich zeznań - tłumaczy. Dlatego zwróci się o rozpatrzenie sprawy do Europejskiego Trybunału w Strasburgu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA