fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jak ocalić magiczne miejsce

Rzeczpospolita
Kontynuacja kinowego przeboju Agnieszki Holland, która w 1993 roku zekranizowała powieść Frances Hodgson Burnett
W filmie sprzed 16 lat dziewczynka o imieniu Mary odkrywa w angielskiej posiadłości Misselthwaite zaniedbany i opuszczony ogród, który okaże się dla niej baśniową krainą, miejscem wytchnienia od codziennych trosk.
W „Powrocie do tajemniczego ogrodu”, wyreżyserowanym przez Michaela Tuchnera, Mary jest już dojrzałą kobietą, właścicielką Misselthwaite i żoną sir Colina Cravena. Właśnie skończyła się II wojna światowa i państwo Craven zdecydowali się zmienić swoją posiadłość w przytułek dla sierot. Przyjeżdża do nich młoda Amerykanka Lizzie Buscana zachęcona opowieścią Mary o sekretnym ogrodzie. Dziewczyna wkrótce odkrywa, że temu cudownemu miejscu grozi zagłada. Wszystko przez zgorzkniałą Marthę Sowerby, która zarządza sierocińcem. Zgodnie z jej zaleceniami dzieci mogą przebywać w ogrodzie tylko w niedzielę po kościele, ale pod warunkiem że będą się odpowiednio zachowywać i niczego nie dotkną.
Lizzie odkrywa, że ogród niszczeje, bo został pozbawiony miłości dzieci. Dlatego kradnie pannie Sowerby klucz do furtki i postanawia ocalić magiczne miejsce za wszelką cenę. Nakręcony w 2001 roku film telewizji Hallmark jest starannie zrealizowanym kinem familijno-przygodowym, choć nie można go porównywać z obrazem nakręconym przez Agnieszkę Holland. Tamta opowieść uwodziła dzięki muzyce Zbigniewa Preisnera i zdjęciom Rogera Deakinsa. Tu tego czaru zabrakło. W roli Lizzie wystąpiła 15-letnia wówczas Camilla Belle. Obecnie 23-letnia amerykańska aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w „Jurassic Park: Zagubiony świat”, „Kiedy dzwoni nieznajomy”, „Ballada o Jacku i Rose”, a także „10 000 BC”. [i]Powrót do tajemniczego ogrodu | 14.35 | tvp 2 | niedziela[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA