fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Ziemiec zastąpi Kulczyckiego?

Jarosław Kulczycki pracuje w „Wiadomościach” od 2007 roku
Fotorzepa, Dorota Kaszuba Dor Dorota Kaszuba
Z redakcji „Wiadomości” odchodzi Jarosław Kulczycki. Nowym prowadzącym serwis może zostać Krzysztof Ziemiec – dowiedziała się „Rz”
Kulczyckiemu, który od dwóch lat prowadzi „Wiadomości” TVP 1, kończy się właśnie kontrakt. Nowy szef serwisu informacyjnego Jacek Karnowski postanowił go nie przedłużać. Kulczycki po raz ostatni pojawi się w programie w czwartek.
W TVP pojawiły się informacje, że na jego miejsce może wrócić były dziennikarz publicznej telewizji Krzysztof Ziemiec, który w ubiegłym roku doznał ciężkich poparzeń, ratując rodzinę z płonącego mieszkania. Dziennikarze „Wiadomości” mówią też nieoficjalnie, że następną prezenterką, która zniknie z programu, może być Dorota Wysocka-Schnepf. Na jej miejsce typuje się Katarzynę Trzaskalską, prezenterkę „Panoramy”.
O tym, że Kulczycki zniknie z „Wiadomości”, poinformował portal Press.pl. Nie oznacza to jednak, że znany dziennikarz w ogóle odejdzie z publicznej telewizji. Nadal ma prowadzić program „Forum” nadawany w TVP Info. W tym kanale ma również prowadzić jedno z pasm publicystycznych. Także Wysocka-Schnepf po ewentualnym odejściu z serwisu TVP 1 ma pozostać w telewizji. Kulczycki nie chce komentować tych informacji. O zmianach nie chce rozmawiać również Jacek Karnowski. To niejedyne ruchy kadrowe nowego szefa. Z redakcji odchodzi także wiceszef „Wiadomości” Artur Michniewicz, który ma teraz trafić do Agencji Informacji TVP. Według nieoficjalnych informacji jego miejsce może zająć Grzegorz Pawelczyk, ostatnio kierownik serwisów informacyjnych TVP Info. Z serwisu informacyjnego Jedynki odchodzą też reporterzy. Marcin Szczepański, który zajmował się tematyką polityczną, będzie pracował dla TVP Info. Redakcję opuścili również Michał Tracz i Małgorzata Zdziechowska. Zastąpili ich dotychczasowi reporterzy „Panoramy” (szefem tego programu był wcześniej Jacek Karnowski). Materiały dla „Wiadomości” robią m.in. Marek Pyza, Bartłomiej Wróblewski, Paulina Drapała. Do „Panoramy” trafili z kolei m.in. Anna Morawska i Witold Tabaka. – Nowy szef robi miejsce dla swoich ludzi – tak zmiany w „Wiadomościach” komentuje jeden z byłych pracowników serwisu. Przewiduje, że wkrótce odejdą kolejni ludzie. – Codziennie po jednym materiale przygotowuje sześciu dziennikarzy z „Panoramy”, dla pozostałych nie ma za dużo pracy. Jesteśmy wynagradzani za to, co pojawia się na wizji, dlatego kolejne odejścia są tylko kwestią czasu – twierdzi.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA