fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

CBA przyłapało adwokatkę na braniu łapówki

Beata O., adwokat z Poznania, została zatrzymana przez CBA w chwili przyjmowania 100 tysięcy złotych łapówki. Jak ustaliła ,,Rz", pieniądze miały pomóc w uratowaniu posady jednemu z kaliskich komorników.
Przeciwko komornikowi prowadzone było postępowanie dyscyplinarne, które zakończyło się niekorzystnym dla niego orzeczeniem. Zgodnie z przepisami odwołał się on do Sądu Pracy w Warszawie.
Adwokatem komornika była właśnie Beata O. Pani mecenas miała stwierdzić, że ma znajomości w sądzie, więc potrafi załatwić korzystne dla niego rozstrzygnięcie. Jak twierdzą śledczy, zażądała za to 200 tysięcy złotych. Osoba współpracująca z komornikiem zawiadomiła o wszystkim CBA. Beata O. została zatrzymana podczas odbierania kontrolowanego wręczenia drugiej części łapówki. Stało się to na parkingu jednej z restauracji w okolicach Kalisza.
- Beata O. usłyszała zarzut płatnej protekcji. Wpłaciła 400 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Moja klientka nie przyznaje się do winy. Wystąpiła jednak o skreślenie jej z listy adwokatów, do czasu wyjaśnienia sprawy - przyznaje Andrzej Reichelt, obrońca Beaty O., a zarazem dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Tymczasem kaliski komornik wkrótce straci pracę. - Sąd podtrzymał decyzję komisji dyscyplinarnej. Czekamy na zwrot akt sądu i przesłanie orzeczenia. Kiedy to nastąpi, rozpoczniemy procedurę odwołania go z zawodu - wyjaśnia Iwona Karpiuk-Suchecka z Krajowej Rady Komorniczej. Jakiego przewinienia się dopuścił, nie chce jednak zdradzić.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA