fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Chrześcijański przekładaniec po łódzku

Koncert zespołu muzyki sakralnej z Maroka podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Spektakle, wernisaże fotograficzne, koncerty rockowe, jazzowe, muzyki klasycznej i sakralnej wypełnią XIII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Na imprezy zostało przygotowanych 10 tys. darmowych wejściówek. Będą rozdawane od soboty 31 października.
Motywem przewodnim festiwalu jest cytat zaczerpnięty ze słów Cypriana Kamila Norwida: „Kształtem miłości piękno jest”. – Zapraszam na czas łaski zachwytu i entuzjazmu i zapewniam, że każdy będzie miał możliwość znaleźć coś dla siebie – mówi ksiądz Waldemar Sondka, dyrektor festiwalu, który odbędzie się w dniach 8-22 listopada. – W piętnaście dni odbędą się 24 imprezy, w których wezmą udział artyści z 17 krajów.
Na początek dyrektor zaprasza na „7 słów o ziemi”, tegoroczną premierę gospodarzy Teatru Logos, a później na m.in. „Biesy” Teatru Stu, „Króla Leara” Teatru Współczesnego z Wrocławia, „Jesień Nuembir” Polskiego Teatru Tańca, „Małą pasję czyli historia o psie Pana Jezusa” Teatru Wierszalin z Supraśla. Weronika Schreiber-Kadłubkiewicz zagra utwory Jana Sebastiana Bacha solo na skrzypcach, The Jackson Singers – zaprezentują pieśni gospel, a Surin, zespół staroruskiej muzyki religijnej – liturgiczny śpiew cerkiewny i średniowieczne pieśni religijne.
Wydarzeniem będzie kończący festiwal koncert Morphing Vienna Chamber Orchestra, którego solistką jest Akiko Nakajima, sopranistka z Japonii, a na tarogato, niezwykłym starodawnym instrumencie zbliżonym do klarnetu, zagra Austriak Bernhard Pfaffelmaier. Wejściówki na koncerty będą wydawane w sobotę, a następnie od poniedziałku w Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi przy ul. Marii Słodowskiej-Curie 22. Każdy, kto się zgłosi, może otrzymać dwa pojedyncze bilety na każdą z imprez. – Chętni albo budzą się w te dni bardzo wcześnie, albo nie kładą się spać – mówi ksiądz Sondka. Zasadą festiwalu jest, że zawsze pozostają wolne miejsca dla tych, którzy przychodzą na imprezy bez wejściówek. Jeszcze nie zdarzyło się, by ktokolwiek przyjechał z innego miasta i nie zobaczył spektaklu czy koncertu. Niektóre z nich odbędą się w mieszczącym 1500 osób kościele Matki Boskiej Zwycięskiej lub na deskach łódzkich teatrów. Strona internetowa festiwalu [link=http://www.fkch.wlodzi.com]www.fkch.wlodzi.com[/link]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA