Umowę można zawrzeć nawet w święta

Fotorzepa, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski
Czy dzień świąteczny może być dniem zawarcia umowy o pracę – np. 1 listopada?
[b]Opowiada Katarzyna Dulewicz [/b],[i] partner w CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta spółka komandytowa:[/i]Dzień zawarcia umowy o pracę należy odróżnić od dnia rozpoczęcia pracy. Zgodnie z art. 26 [link=http://]kodeksu pracy[/link] stosunek pracy nawiązuje się w terminie określonym w umowie jako dzień rozpoczęcia pracy, a jeżeli go nie określono – w dniu zawarcia umowy. Oznacza to, że stosunek pracy nawiązuje się nie w dniu zawarcia umowy, lecz w dniu rozpoczęcia pracy.Dzień zawarcia umowy może być tożsamy z dniem rozpoczęcia pracy, co oznacza, że w tym dniu nawiąże się stosunek pracy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zawrzeć umowę o pracę ze znacznym wyprzedzeniem, czyli taką, która przewiduje rozpoczęcie zatrudnienia w określonym terminie w przyszłości.Umowę o pracę można zawrzeć każdego dnia, bez względu na to czy jest to dzień powszedni, sobota, niedziela czy dzień świąteczny. Jak wskazałam wyżej, nie jest to bowiem moment nawiązania sa...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL