fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Klienci wykupują najtańsze lokale

Dane przygotowane przez analityków redNet Consulting obejmują okres od 15 września do 15 października 2009 r., ale ceny mieszkań sprzedanych dotyczą trzech ostatnich miesięcy – czyli od 15 sierpnia do 15 października 2009 r.
Rzeczpospolita
>> Od dwóch miesięcy spada średnia cena mieszkań, które znajdują się w aktualnej ofercie deweloperów, i jednocześnie idą do góry średnie stawki lokali sprzedanych – podaje Tabelaofert.pl. Jednak na razie są to niewielkie różnice, nieprzekraczające nawet 1 proc., przy czym nieco szybciej idzie do góry wskaźnik cen mieszkań sprzedanych, a wolniej spada wskaźnik cen lokali do wzięcia.
>> Obecnie mieszkania znajdujące się w sprzedaży kosztują średnio 7,2 tys. zł, gdy w październiku 2008 r. było to 7,7 tys. zł. Najwyższe stawki mają warszawskie projekty – dziś jest to 9,3 tys. zł za mkw., a najniższa średnia utrzymuje się w Katowicach – 5,4 tys. zł za metr. >> Drugi miesiąc z rzędu analitycy portalu Tabelaofert.pl zanotowali przyrost cen lokali sprzedanych – rzędu 1,3 proc. W lipcu 2009 r. średnia cena metra kwadratowego wyniosła niecałe 6,2 tys. zł. Dziś jest to niewiele ponad 6,3 tys. zł za mkw. Wzrost tej średniej odnotowano we wszystkich aglomeracjach, poza stolicą, gdzie średnia ta wynosiła prawie 8,2 tys. zł za metr, a dziś niespełna 8 tys. zł za metr. Na drugim biegunie znajduje się Łódź, gdzie średnia cena sprzedanych mieszkań wyniosła 5 tys. zł za mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA