fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Bliźniaki robią zamieszanie

TVN
Nowy serial TVN to parodia oper mydlanych. Bohaterowie romansują, cudzołożą i bezkompromisowo walczą o władzę
Zobaczymy schematy znane z takich produkcji, jak „Moda na sukces” czy „Santa Barbara”, tyle że przerysowane i doprowadzone do absurdu. Głównymi bohaterami są członkowie zamożnej rodziny Forresterów, która dorobiła się na produkcji specyfików do pielęgnacji ciała. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy głowa familii Łiliam Forrester (Bohdan Łazuka) na chwilę przed śmiercią postanawia przekazać biznes w ręce ukochanego syna Alfreda (Rafał Rutkowski). Ten nieoczekiwanie odmawia. Informuje ojca, że nie chce zarabiać kokosów. Sensem jego życia jest pomaganie biednym afrykańskim dzieciom. Senior przyjmuje decyzje syna z wielkim rozczarowaniem i krótko potem umiera w tajemniczych okolicznościach.
W „Grzesznych i bogatych” zgodnie z konwencją opery mydlanej pełno będzie nieoczekiwanych i nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Po śmierci Łiliama Forrestera do posiadłości zawita brat bliźniak Alfreda – Manfred. To czarny charakter – jego celem jest przejęcie rodzinnego majątku...
Żeby sytuacja była jeszcze bardziej zagmatwana, poza bliźniakami Alfredem i Manfredem na ekranie pojawią się także siostry Marjon i Rejczel Karter (w podwójnej roli Magdalena Stużyńska). Jedną z bliźniaczek łączy burzliwa przeszłość z Rodżerem Blejkiem (Bartek Kasprzykowski). Ten zapatrzony w siebie prezenter wiadomości w lokalnej telewizji ma skłonność do nadużywania alkoholu i nagłych wybuchów agresji. Zobaczymy też Rafała Mohra, który zagra matkę Alfreda i Manfreda Sofi la Busz-Forrester.
To była supermodelka uzależniona od botoksu i operacji plastycznych. W trudnych chwilach Forresterowie mogą liczyć na duchowe wsparcie Wielebnego Boba (Łukasz Nowicki). Nie znosi przemocy, a mimo to jest mistrzem karate. Galerię postaci uzupełnia detektyw Dżoni Sport (Marcin Dorociński). Ma niekonwencjonalne metody pracy i słabość do kobiet. Wierzy, że jego błękitne spojrzenie i kruczoczarne włosy to doskonała broń w walce z przestępcami.
Serial powstał na podstawie kanadyjskiego formatu „Sins of Love”, który cieszył się za oceanem sporym powodzeniem. Dostosowaniem scenariusza do polskiej wersji zajął się Karol Klementewicz. Całość reżyseruje Maciej Kowalewski. Czy „Grzeszni i bogaci” dorównają popularności „Modzie na sukces”? O tym zdecydują widzowie.
Zdjęcia Radosław Orzeł/TVN
[i]Grzeszni i bogaci | 21.45 | tvn | NIEDZIELA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA