fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Jest nowy szef komisji finansów

Paweł Arndt z PO został dziś wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Chlebowskiego, który złożył dymisję w związku z aferą hazardową
Arndt od dziś już przewodniczy jednej z najważniejszych sejmowych komisji, która rozpoczęła właśnie prace nad projektem przyszłorocznego budżetu. Arndt już wcześniej był w kuluarach sejmowych wymieniany jako pewny kandydat na to stanowisko. Dotąd kierował on stałą podkomisją do spraw kontroli realizacji budżetu. - Złożę dymisję z tej funkcji - wyjaśnił Arndt. Aleksandra Natalli-Świat z PiS, wiceprzewodnicząca komisji finansów publicznych nie kwestionuje, że komisją dalej powinien kierować poseł z PO. - Wierzę, że nowy przewodniczący jest merytorycznie przygotowany i nie będzie przykładał do pracy miarki politycznej - stwierdziła posłanka. - Czasami warto posłuchać opozycji, bo to pozwala uniknąć błędów. Podejście - jak my, to dobrze, jak inni to źle - szkodzi pracom legislacyjnym. Paweł Arndt urodził się 21 stycznia 1954 roku w Gnieźnie. Jest politykiem, samorządowcem, inżynierem budownictwa. W 1978 ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, otrzymując tytuł zawodowy inżyniera budownictwa lądowego ze specjalnością w zakresie budownictwa miejskiego i przemysłowego. W 2003 ukończył studia podyplomowe z wyceny nieruchomości na Politechnice Szczecińskiej.
Od końca lat 70. pracował zawodowo na różnych budowach na terenie Wielkopolski. W latach 80. działał w NSZZ "Solidarność". W latach 1992–1993 należał do Partii Chrześcijańskich Demokratów. Od 1997 do 2001 był członkiem Ruchu Społecznego AWS. W 2005 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Od 1990 należy do Gnieźnieńskiego Klubu Katolików, a od 1997 do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W latach 1996–2004 był członkiem Towarzystwa św. Wojciecha. Od 1996 do 1997 zasiadał w zarządzie Fundacji św. Wojciecha, zaś od 2005 wchodzi w skład rady tej organizacji. W ławach sejmowych zasiadał w trakcie III, V i VI kadencji. Prace nad budżetem będą trwały w komisjach do 30 października. Drugiego listopada komisje branżowe przedstawią komisji finansów swoje opinie. 3-4 grudnia komisja będzie głosowała nad wniesionymi poprawkami, 15 grudnia ma się odbyć drugie czytanie ustawy, a 18 trzecie. 23 grudnia projekt powinien trafić do senatu. Poprawki senatu będą rozpatrywane przez sejm w dniach 20-22 stycznia.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA