fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Fortuna za kosmyk króla

ROL
Ile jest warta garść włosów ściętych 51 lat temu? Jeśli należały kiedyś do króla rock and rolla, to 15 tysięcy dolarów
Tyle wydał na nie fan Elvisa Presleya, choć po doliczeniu opłaty dla domu aukcyjnego pamiątka kosztowała go 18 300 dolarów. – Od początku spodziewaliśmy się dostać za nie od 8 do 12 tysięcy, choć ich cena mogła przekroczyć nawet 100 tysięcy dolarów – tłumaczy "Rz" Mary S. Williams, organizatorka aukcji z Leslie Hindman Auctioneers w Chicago. – Ale jesteśmy zadowoleni. Za wiele rzeczy dostaliśmy więcej, niż się spodziewaliśmy. Wartość całej aukcji szacowaliśmy wstępnie na nieco ponad 100 tysięcy a zarobiliśmy 300 tysięcy dolarów.
Ścięte w 1958 roku włosy – gdy Elvis trafił do wojska – były jednym z 200 eksponatów. A licytacja, w której przez telefon lub Internet wzięły udział setki osób z USA, Japonii, Australii i Europy, pokazała, że niemal wszystko, czego kiedyś dotknął Presley, zamienia się w złoto.
Biała koszula z monogramem osiągnęła cenę 52 tysięcy dolarów, a czerwona – 28 tysięcy. Biedniejsi fani mogli za 4 tysiące dolarów nabyć zdjęcia ze słynnego ślubu z Priscillą Ann Beaulieu lub za jedyne 1400 dolarów – wysłany przez króla telegram z życzeniami urodzinowymi dla szefa jego fanklubu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA