fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Pacjenci z międzynarodowych tras

Na położnictwie zamontowano darmowe wideotelefony. Dzięki nim mamy mogą pochwalić się dziećmi rodzinie i znajomym
Gazeta Lubuska
Najnowocześniejszy ośrodek w regionie otwiera właśnie Centrum Neurochirurgii. Specjalizacja nie jest przypadkowa – już dziś leczą się tu ofiary wypadków drogowych
Placówka w Zielonej Górze to największy i najnowocześniejszy szpital w województwie lubuskim. Największą renomą cieszą się neurochirurgia i onkologia.
Jak osiągnąć sukces? Dyrektor szpitala Waldemar Taborski: – Ważne jest dobre zarządzanie, ale przede wszystkim istotna jest kadra lekarska. Zawsze i wszędzie główną wartością jest personel – przekonuje. I dodaje, że lekarze zarabiają w placówce nawet ponad 20 tys. zł miesięcznie. Szpital od czterech lat wypracowuje zyski. Były to kwoty od 1 mln 500 tys. do 10 mln złotych. To i pozyskiwanie pieniędzy m.in. od samorządów i z programów unijnych pozwala na realizację ambitnych planów. Oczkiem w głowie kierownictwa placówki jest neurochirurgia. Lekarze szpitala od lat wykonują pionierskie operacje. Leczą pacjentów nie tylko z Lubuskiego.
Od listopada powstaje Lubuski Ośrodek Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Jego otwarcie to efekt pięciu lat pracy i wydatek rzędu 20 milionów złotych. – Ten ośrodek będzie najnowocześniejszy w Polsce – mówi „Rz” Adrianna Wilczyńska, rzecznik szpitala. Taka specjalizacja placówki w Zielonej Górze nie jest przypadkowa. Położenie geograficzne województwa lubuskiego, przez które przebiegają ważne międzynarodowe trakty komunikacyjne, powoduje, że liczba wypadków drogowych jest większa niż w pozostałych województwach kraju. Szpital stawia także na rozwój teleradioterapii, teleradiologii i renomowanej onkologii. Dzięki temu wyniki badań diagnostycznych będzie można konsultować z najlepszymi specjalistami w kraju. Chce też rozwijać chirurgię naczyniową. – Musimy także wyremontować też budynek – wylicza dyrektor Taborski. Jest tu jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w kraju, gdzie lekarze wykonują m.in. operacje laparoskopowe, wszczepiają endoprotezy stawów biodrowych, protezy naczyniowe, rozruszniki serca. Na terenie szpitala znajdują się pracownie diagnostyczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt o światowym standardzie – tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, angiograf. Wykonywane są biopsje cienkoigłowe sutka, tarczycy, gruczołu krokowego i wątroby. Co roku w placówce leczonych jest około 26 tysięcy pacjentów, wykonuje się ponad 15 tysięcy operacji, udzielanych jest około 160 tysięcy specjalistycznych porad.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA