fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Chcą leczyć 2 miliony pacjentów do 2015 r.

Szpital udziela rocznie ponad 40 tysięcy porad
Rzeczpospolita, Grzegorz Hawałej GH Grzegorz Hawałej
Jerzy Haszczyński
W trudnym dla branży medycznej czasie szefowie EuroMediCare zdecydowali o rozbudowie wrocławskiego szpitala, podwojeniu liczby łóżek i sal operacyjnych
Dyrektor medyczny szpitala Marek Skoczylas cieszy się z wyróżnienia w rankingu i nie ukrywa, że placówka otrzymała je w szczególnie trudnym czasie.
– Ciągle zmieniające się warunki ustalane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, rozbudowa jednostki przy zachowaniu ciągłości leczenia, uruchamianie nowych usług – wylicza Skoczylas. – To wszystko stanowiło duże obciążenie dla pracowników szpitala. Cieszy mnie, że zachowaliśmy wysoką jakość obsługi i standardy bezpieczeństwa medycznego.
Co decyduje o renomie? – Nigdy nie zapominamy, że i my, i nasi bliscy w każdym momencie możemy stać się pacjentami. Leczymy innych tak, jak sami chcielibyśmy być leczeni – mówi Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytut Medyczny.
Szpital istnieje od 2002 roku, od tego czasu wciąż rośnie liczba jego pacjentów. Mimo że ma zaledwie 44 łóżka na oddziałach szpitalnych, średnio w ciągu roku przyjmował 8 tysięcy chorych.
Na pacjentów czekają sale operacyjne, zabiegowe, sale wzmożonego nadzoru pooperacyjnego, pracownia endoskopii przewodu pokarmowego, dział badań klinicznych oraz dział diagnostyki obrazowej, który dysponuje rezonansem magnetycznym.
Poradnie przyszpitalne udzielają rocznie ponad 40 tysięcy porad specjalistycznych, zarówno w ramach umowy z NFZ, jak i z innymi, prywatnymi ubezpieczycielami: PZU, Alianz, Signal Iduna i Inter.
Pacjentów będzie jeszcze więcej. W tym roku szpital otworzył nową część: dodatkowe 40 łóżek szpitalnych, dwie nowoczesne sale operacyjne oraz dwie sale endoskopowe.
Obecna rozbudowa ma m.in. przygotować placówkę na przyjęcie większej liczby pacjentów z dodatkowymi, prywatnymi ubezpieczeniami szpitalnymi.
Znacząco zostały powiększone oddział ortopedyczny, urologia oraz chirurgia plastyczna. Szpital prowadzi też szerszą niż dotąd profilaktykę, np. kompleksowe badania i konsultacje dla dzieci i młodzieży, osób po 30. i 60. roku życia.
– Spodziewamy się rozwoju tej części rynku medycznego – przewiduje Marek Kołodziejski, dyrektor zarządzający szpitala i członek zarządu EMC Instytutu Medycznego SA. – Już dziś musimy być gotowi na przyszłe zmiany.
Dodatkowo placówka została wyposażona w nowoczesną zintegrowaną sieć informatyczną, która pozwala rozwijać telemedycynę, np. konsultować wyniki badań z jednostkami zagranicznymi EMC oraz z wyspecjalizowanymi szpitalami w Europie i USA.
Do sieci EuroMediCare Instytut Medyczny SA należy obecnie osiem szpitali, 14 przychodni specjalistycznych oraz przychodni lekarzy rodzinnych. Ponadto dwie przychodnie są zlokalizowane są za granicą: w Dublinie i w Waterford w Irlandii.
W Polsce EMC prowadzi działalność na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w województwach opolskim, mazowieckim i zachodniopomorskim.
Najmłodszym ze szpitali EMC, włączonym do sieci od 1 października tego roku, jest szpital powiatowy w Piasecznie. Obecnie są w nim prowadzone prace adaptacyjne, ale placówka działa. Poza tym EMC modernizuje szpital Bukowiec w Kowarach koło Jeleniej Góry oraz rozbudowuje szpital geriatryczny w Katowicach.
Plany na przyszłość to objęcie opieką do 2015 roku 2 milionów osób. Obecnie placówki EMC przyjmują blisko 700 tysięcy pacjentów rocznie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA