fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Mazowieckie: Stawiają na jakość

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Najlepsze placówki Mazowsza – Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim (9. miejsce w rankingu) i Szpital Kolejowy w Pruszkowie (18.)
Szpital Zachodni jest naprawdę nowy: powstał w 2003 r., a co trzy lata jest remontowany. – Staramy się dbać o budynek – mówi Krystyna Płukis, dyrektor placówki. Kupuje też sprzęt z najwyższej półki. – Kluczem do sukcesu jest sprawna diagnostyka. Pozwala szybko i dokładnie wykonać badania, a pacjent zwalnia łóżko dla kolejnej osoby – tłumaczy Płukis.
W tym roku uruchomiono oddział diagnostyki chorób serca i rehabilitacji kardiologicznej. Rozpoczął też działalność oddział chirurgii onkologicznej. – Odciążyliśmy Centrum Onkologii w Warszawie. U nas chemioterapia jest dostępna niemal od ręki – podkreśla dyrektor, która planuje też uruchomienie oddziału kardiochirurgii. – Mamy doskonałą kadrę i sprzęt, a na Mazowszu wciąż za mało jest ośrodków, które wykonują takie operacje – dodaje. Szpital Kolejowy w Pruszkowie dziś jest placówką samorządową. Prowadzi 20 oddziałów. Szczyci się otwartym we wrześniu zmodernizowanym oddziałem intensywnej terapii, a także oddziałem neurologicznym z pododdziałem udarowym. – W przyszłości chcemy wybudować pawilon, w którym znajdzie się oddział ortopedyczno-urazowy z centralną sterylizatornią oraz stanowiska do dezynfekcji łóżek – zapowiada dyrektor dr Krzysztof Rymuza.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA