fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Kujawsko-pomorskie: Inwestują w innowacje

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Najlepszy w regionie 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką zajął szóste miejsce w rankingu, Szpital Powiatowy im. dr. Błażka w Inowrocławiu jest na miejscu 13
10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką to wielospecjalistyczna placówka: posiada własne lądowisko dla helikopterów, oddział ratunkowy połączony z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.
Do najnowocześniejszych w kraju należy dziesięciosalowy blok operacyjny, przy którym funkcjonuje centralna sterylizatornia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dwie sale neurochirurgiczne wyposażono w tomograf komputerowy i system neuronawigacji. – Za pomocą innowacyjnych technologii można precyzyjnie zlokalizować guzy mózgu – mówi komendant płk lek. Krzysztof Kasprzak.
W tym roku w Bydgoszczy dokonano nowatorskiego w Polsce zabiegu neurochirurgicznego – wszczepienia stymulatora nerwu błędnego u pacjenta z lekooporną depresją. Szpital inwestuje w personel, współfinansując studia oraz szkolenia specjalizacyjne. W tym roku dodatkowe kwalifikacje zdobyło 60 pielęgniarek, z czego 18 tytuł specjalistki. Natomiast Szpital Powiatowy im. dr. Błażka w Inowrocławiu rozbudowuje się o nowoczesną 15-stanowiskową stację dializ oraz wymienia sprzęt w pracowni tomografii komputerowej. Na oddziale kardiologicznym wszczepiane są rozruszniki serca. Placówka przygotowuje się do uruchomienia pracowni hemodynamiki inwazyjnej. Szymon Kwiatkowski, koordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej, wdrożył metody małoinwazyjnego i bezinwazyjnego leczenia pacjentów, które pozwalają na skrócenie czasu ich hospitalizacji. Szpitalem od ośmiu lat kieruje Eligiusz Patalas, który od lat utrzymuje placówkę w dobrej kondycji finansowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA