fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Inea i UPC w pilotażu telewizji mobilnej

Inea, sieć telewizji kablowej z Wielkopolski to drugi operatortelekomunikacyjny, który podpisał list intencyjny z Info-TV-FM, hurtowymoperatorem usługi telewizji mobilnej
NFI Magna Polonia, współwłaściciel Info-TV-FM podała, że Inea jest zainteresowana wykorzystaniem telewizji mobilnej w ramach świadczonych przez nią usług detalicznych.
Inea w tym roku podpisała umowę z firmą Telogic, na mocy której chce zostać wirtualnym operatorem sieci komórkowych. Kablowa sieć na mocy listu intencyjnego z Info-TV-FM, podobnie jak satelitarna platforma telewizyjna Cyfrowy Polsat, przystąpiła do programu pilotażowego, który ma wykazać jaki potencjał rynkowy ma mobilna telewizja w standardzie dvb-h. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dni, NFI Magna Polonia przekaże informacje jeszcze o kilku listach intencyjnych podpisanych z operatorami. Z rozmów z przedstawicielami Magny i Info-TV-FM wynika, że w tym roku nie należy spodziewać się umów czterech największych operatorów komórkowych z hurtowym dostawcą dvb-h.Kolejnym partnerem Info-TV-FM w pilotażu będzie też UPC Polska, największa sieć telewizji kablowej w kraju.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA