fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Są aż cztery oferty kupna państwowej Polfy Pabianice

Pozytywne zaskoczenie. Wiążące oferty na Polfę Pabianice zdecydowały się złożyć wszystkie firmy, które przebadały jej księgi
Wczoraj otwarto koperty z wiążącymi ofertami na kupno akcji pierwszej z trzech przeznaczonych do prywatyzacji spółek Polskiego Holdingu Farmaceutycznego (który jest 100-procentową własnością Skarbu Państwa).
Okazało się, że zawierały propozycje od wszystkich firm, które wcześniej badały księgi Polfy. To włoski Recordati oraz polskie Adamed, Polpharma i Polfarmex. – Fakt, że wszystkie firmy po badaniu ksiąg potwierdziły chęć kupna Polfy Pabianice, jest najlepszą rekomendacją atrakcyjności spółki – mówi „Rz” Artur Woźniak, prezes PHF. – W ciągu tygodnia przeanalizujemy szczegółowo oferty pod kątem ich atrakcyjności i proponowanej przez inwestorów ceny. Wtedy zdecydujemy co dalej. Dziś nie możemy wykluczyć ani negocjacji wyłącznych, ani równoległych – dodaje.
Resort skarbu chce, by PHF znalazł inwestora dla pierwszej z trzech ostatnich państwowych Polf jeszcze w 2009 r. Przychody z tej transakcji trafią do budżetu jednak dopiero w 2010 roku. Prywatyzacja Polfy Pabianice, pierwsza od lat sprzedaż akcji państwowego producenta leków, będzie papierkiem lakmusowym dla dwóch pozostałych firm PHF, które mają znaleźć inwestorów w 2010 r. PHF nie ujawnia wycen poszczególnych firm, mówiąc tylko, że są one „godziwe”. Dotąd nieoficjalnie wartość wszystkich trzech szacowano na ok. 1 mld zł, z czego najmniejsza Polfa Pabianice może być warta ok. 300 – 400 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA