fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Zanim będzie za późno

Rockowa Zbiórka Żywności, Park Praski, bilety: żywność o wartości 10 zł lub wadze 5 kg, sobota (17.10), godz. 18
Bank Światowy na początku XXI w. podał, że niemal połowa ludzkości cierpi z powodu „głębokiej biedy pośród dostatku”, którą wyznaczają dochody poniżej dwóch dolarów dziennie. Przyjęło się dzielić świat na dotknięte ubóstwem południe i zamożną północ. Ale np. w Unii Europejskiej poniżej progu biedy żyje 16 proc. ludności (w Polsce 19 proc.).
Powiązana z Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem piąta z kolei zbiórka żywności odbywa się na rzecz Fundacji „Bank Żywności SOS”. Fundacja istnieje od 15 lat, stara się pozyskiwać żywność zagrożoną zmarnowaniem. Od początku przekazała najbiedniejszym mieszkańcom województwa mazowieckiego i innym potrzebującym 27,6 tysięcy ton żywności. W poprzednich latach na zbiórkach grały m.in.: The Car Is On Fire, Reverox, Powieki, Renton, Phantom Taxi Ride i Sorry Boys. W tym roku zaangażowały się zespoły Kolorofon, Wilson Square i Muzyka Końca Lata. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru jest grupa Hatifnats. Dotychczas okrzyknięta najlepszym młodym zespołem bez płyty, promuje właśnie debiut – „Before It’s Too Late” z gitarowymi utworami wykonanymi z wyobraźnią i emocjami zarażonymi brzmieniem spod znaku 4AD Records.
Biletem wstępu na koncert jest żywność o wartości 10 zł lub wadze 5 kg (artykuły o długim terminie przydatności – konserwy, kasze, makaron, ryż, olej).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA