fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Kobieta od lat wierna jednemu zespołowi

Agnieszka Duczmal artystyczne życie związała z Amadeusem
Materiały Promocyjne
Nie wypada liczyć lat kobietom, ale Agnieszka Duczmal już od czterech dekad kieruje tą samą orkiestrą.
To oczywiście poznański Amadeus, z którym nagrała ponad 150 godzin muzyki dla Polskiego Radia, wydała 50 płyt i zjeździła cały świat. Do kompletu występów w słynnych salach koncertowych brakuje chyba tylko nowojorskiej Carnegie Hall.
Amadeus uznawany jest za jedną z najlepszych orkiestr kameralnych nie tylko w Polsce, co nie znaczy, że Agnieszka Duczmal osiągnęła wszystko. – Nadal ciężko pracujemy – mówi w jednym z wywiadów. – Choć dziś ta praca wygląda nieco inaczej. Stale sprawdzamy artykulację, brzmienie, szukamy barwy dźwięku. I to nie tylko w nowo wprowadzanych do repertuaru dziełach, ale również w tych dawno już ogranych, po które sięgamy ponownie.
Na tym zapewne polega sekret orkiestry. Mimo upływu lat w jej grze nie słychać rutyny. Amadeus zachował świeżość. W piątek w wykonaniu orkiestry Agnieszki Duczmal posłuchamy klasycznych hitów, grywanych przez wszystkie zespoły kameralne – suity „Z czasów Holberga” Griega i symfonii koncertującej Mozarta. Solistami w tym drugim utworze będą dwaj świetni wirtuozi z Tel Awiwu: skrzypek Guy Braunstein i altowiolista Avri Levitan. Program uzupełnią dwa dzieła polskich XX-wiecznych kompozytorów, którzy większość życia spędzili w Paryżu: „Concertino” Michała Spisaka oraz „Wariacje na temat Frescobaldiego” Aleksandra Tansmana. [i]Orkiestra Amadeus, Filharmonia Narodowa, Warszawa, ul. Jasna 5, bilety: 25 – 45 zł, rezerwacje: tel. 22 551 71 30, piątek (16.10), godz. 19.30[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA