fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Pojadą po bruku

Zwycięzca tegorocznego TdF Alberto Contador
AFP
Jeden z etapów Tour de France 2010 poprowadzi odcinkiem kostki brukowej, po którym co roku ścigają się uczestnicy słynnego wyścigu Paryż – Roubaix
Innym utrudnieniem jest wyznaczenie mety ostatniego z czterech pirenejskich etapów na słynnej przełęczy Tourmalet (2115 m n.p.m.).
Przyszłoroczna Wielka Pętla rozpocznie się 3 lipca prologiem w Rotterdamie. Na trzecim etapie czeka kolarzy siedem odcinków kostki brukowej o łącznej długości 13,2 km, w tym jeden z najtrudniejszych – Haveluy, na 10 km przed metą w Arenbergu. Tymi wąskimi drogami prowadzi co roku najtrudniejszy wyścig klasyczny Paryż – Roubaix. "Końcowa kolejność tu się nie rozstrzygnie, ale niektórzy mogą wiele stracić" – mówi dyrektor TdF Christian Prudhomme. Organizatorzy ograniczyli jazdę indywidualną na czas do 59 kilometrów (8 km prologu i 51 km na przedostatnim etapie do Pauillac). Nie będzie jazdy drużynowej na czas.
Zaplanowano za to sześć górskich etapów, w tym trzy kończące się podjazdami: do Morzine-Avoriaz (Alpy), Ax 3 Domaines i Tourmalet (Pireneje).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA