fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Rosja zadłuża się u Chińczyków

AFP
Iwona Trusewicz
Kontrakty gospodarcze na ponad 3,5 mld dolarów podpisano podczas rosyjsko-chińskiego forum gospodarczego w Pekinie. Forum poprzedza rozpoczynającą się dziś dwudniową wizytę Władimira Putina w Chinach
Jak podaje agencja Nowosti dwa rosyjskie banki państwowe - VTB i WEB (Wnieszekonombank) dostaną 0,5 mld dol. i 0,63 mld dol. kredytu od chińskich banków.
VTB kredyt od Rolnego Banku Chin (trzeci co do wielkości bank w Państwie Środka) przeznaczy na finansowanie importu towarów z ChRL przez rosyjskie firmy. Transakcje ubezpieczać będzie ChRL Sinosure. WEB 0,5 mld dol. od chińskiego banku narodowego przeznaczy na finansowanie budowy w Moskwie kompleksu handlowo-biurowego. A 133 mln dol. od eksportowo-importowego Banku Chin na sfinansowanie budowy i wyposażenia cementowani na terenie Rosji. Zakład buduje chińska firma „Azja Cement”.
Rosja wznowi wstrzymaną dwa lata temu sprzedaż prądu dla Chin. Holding telekomunikacyjno-informatyczny AFK Sistiema dostanie z Bank of China i ZTE Corporation kredyt na 200 mln dol. Eurocement Group zakontraktuje u chińskich firm nowe linie do produkcji cementu w swoich czterech rosyjskich fabrykach. Wartość kontraktu to ok. 240 mln euro.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA