fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nowe twarze w gabinecie premiera Donalda Tuska

Dziś premier ma ogłosić, kto zastąpi zdymisjonowanych: ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę, ministra sportu Mirosława Drzewieckiego oraz szefa MSWiA Grzegorza Schetynę.
– Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów premier Donald Tusk poda nazwiska trzech nowych ministrów – powiedział wczoraj ustępujący rzecznik rządu Paweł Graś.
W poniedziałek wieczorem Tusk spotkał się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, który miałby objąć tekę MSWiA. O tym, że Miller ma rozmawiać z premierem, pisała „Rz”. Wojewoda nie jest jedynym wymienianym na to stanowisko. Mówi się też o pośle PO Marku Biernackim.
Z informacji „Rz” wynika, że Ministerstwo Sprawiedliwości najprawdopodobniej obejmie Krzysztof Kwiatkowski – wiceminister tego resortu. Ministerstwem Sportu również najprawdopodobniej pokieru-je obecny wiceszef resortu – Adam Giersz. Nie wiadomo, kto zastąpi odchodzących z Kancelarii Premiera do Sejmu: rzecznika Pawła Grasia, szefa gabinetu politycznego Sławomira Nowaka i ministra Rafała Grupińskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA